Dzisiaj:
Poniedziałek, 18 listopada 2024 roku
Aniela, Cieszymysł, Filipina, Galezy, Klaudyna, Odo, Otto, Roman, Tomasz

WSTĘPNE PODSUMOWANIE DZIAŁAŃ W OKRESIE „WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH” W MAŁOPOLSCE

2 listopada 2022 | komentarzy 7

Od piątku 28 października do wtorku 1 listopada 2022 roku, na małopolskich drogach doszło do 42 wypadków, w których zginęły 3 osoby, a 46 zostało rannych. Policjanci zatrzymali 87 nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego tragicznego w skutkach wypadku doszło w piątek 28 października w miejscowości Klęczany, w powiecie gorlickim.

Tam 18-letni kierujący pojazdem marki Alfa Romeo na prostym odcinku drogi potrącił 12-letniego pieszego, który jak wstępnie ustalono przebiegał przez jezdnię w pobliżu przejścia dla pieszych. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej chłopiec zmarł w szpitalu.
W niedzielę, 30 października w Nieczajnej Górnej (powiat dąbrowski) 26-letni kierujący pojazdem m-ki BMW zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z pojazdem marki Fiat Punto kierowanym przez 40-letniego mężczyznę, który w wyniku odniesionych obrażeń ciała zmarł na miejscu. 26-latek uciekł pieszo z miejsca wypadku. Jednak szybko go zatrzymano w wyniku prowadzonego pościgu z użyciem psa tropiącego. Okazało się, że miał 1,24 promila alkoholu w organizmie.
Tego samego dnia, w Pobiedniku Wielkim (powiat krakowski) 57-letnia kierująca rowerem (obywatelka Ukrainy) – jak wynika ze wstępnych ustaleń – podczas skręcania w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu 18-letniemu kierującemu samochodem marki Ford, który jechał z przeciwnego kierunku, w wyniku czego doszło do potrącenia rowerzystki, która poniosła śmierć na miejscu.

Od piątku 28 października codziennie do służby na małopolskie drogi kierowanych było około 400 policjantów ruchu drogowego natomiast 1 listopada ponad 500. Funkcjonariusze przede wszystkim udzielali pomocy uczestnikom ruchu drogowego, ale również zdecydowanie reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Duża uwaga zwracana była na wykroczenia zagrażające bezpieczeństwu, tj. na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci poza fotelikami ochronnymi, czy też prowadzenie pojazdu po alkoholu. 1 listopada do działań włączony został także dron, za pomocą którego policjanci nadzorowali natężenie ruchu drogowego – zwłaszcza w rejonach cmentarzy. W miejscach gdzie dochodziło do zatorów policjanci, przy pomocy ręcznej regulacji upłynniali ruch.

Podczas ubiegłorocznych działań w okresie „Wszystkich Świętych” doszło do 39 wypadków, w których 3 osoby zginęły a 46 zostało rannych. Policjanci zatrzymali wówczas 95 nietrzeźwych kierujących.

KPP w DT


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 2 listopada 2022 o 15:30
    Hejter :
    W Dąbrowie akcja znicz polegała na tym, że wszyscy funkcjonariusze siedzieli na komendzie. Przecież 1 listopada na Dąbrowie nie było ani jednego radiowozu. Wszystkie stały zaparkowane pod komendą.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +15 (w sumie : 17)
  2. 3 listopada 2022 o 11:34
    Mieszkaniec :
    No i bardzo dobrze po co kusić los a zresztą Dąbrowa nie jest jakąś wielką metropolią aby wszyscy policjanci byli na drodze
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 8)
  3. 3 listopada 2022 o 20:35
    Ja :
    A kierowcy jak co roku mieli w nosie to, że ruch był jednokierunkowy i zasuwali pod prąd, podobnie zresztą jak codziennie na Szkolnej, choć na czas remontu jest ona ulicą jednokierunkową od godz.7-15. Ani razu nie było tam żadnego policjanta, rano szczególnie jest tam istny armagedon, cud, że jeszcze żadne dziecko nie wpadło pod samochód
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +9 (w sumie : 9)
  4. 7 listopada 2022 o 07:58
    obserwator :
    Dlaczego kurier dąbrowski nie podejmie tematu remontu ulicy Kościelnej-Szarwarskiej, przecież to jest skandal, że już niemal pól roku trwa ten remont... Zamiast podzielić to na etapy, to pierwszego dnia sfrezowano wszystko i tak stało miesiącami...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)
  5. 7 listopada 2022 o 21:42
    Mieszkaniec :
    Niestety, nie da się wszędzie postawić patrolu, tym bardziej we Wszystkich Świętych bo w powiecie cmentarzy jest chyba więcej niż policjantów na kpp w dt. Są poważniejsze problemy z którymi sobie nie radzi obecny komendant. Mówią, że na Westerplatte młodzieżówka robi co chce. Hałasy, rzucanie butelkami, tłuczenie ich, zostawianie na środku chodników i dróg - takim przykładem jest teren szkoły i okolica. co robi policja a no podjeżdża /jeżeli w ogóle/ radiowozem czy to oznakowanym czy nie /młodzieżówka zna nieoznakowany/ no i nic. Panowie tak daleko mają z komendy że aż muszą nieoznakowanym jechać oczywiście bez wsparcia patroli pieszych nieumundurowanych a towarzystwo szybko się rozbiega. No pora media zainteresować, polityków i chyba napisać do KGP
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)
  6. 8 listopada 2022 o 15:50
    #znicz :
    Zasłyszane od panów w mundurach po kilku minutach "odstanych" na chodniku... - To co, zbieramy się, nie? - No, nie się sami kierują ...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +4 (w sumie : 4)
  7. 8 listopada 2022 o 18:55
    uważny :
    Młodzieżówka rządzi też na os Kościuszki. Za wychowanie w głównej mierze odpowiadają rodzice . Sama policja ,szkoła nie da rady .Osobnym tematem jest kadra w policji gdzie powinni pracować prawdziwi pasjonaci którym się chce. Zresztą tak powinno być w każdym zawodzie.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +3 (w sumie : 3)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)