Dzisiaj:
Czwartek, 26 grudnia 2024 roku
Dionizy, Szczepan, Wróciwoj

Wielkie Odkrywanie Małopolski

21 lipca 2013 | komentarze 4

Mimo, że Małopolska nie ma wielu jezior ani morskich plaż, to i tak jest najpiękniejszym regionem Polski. Zapierająca dech w piersiach panorama Tatr, urokliwe pagórki Sądecczyzny, malownicze Powiśle Dąbrowskie i królewski duch Krakowa. A co najważniejsze wspaniali ludzie, a także klimatyczne miejsca.

Właśnie dlatego od 14 lat Urząd Marszałkowski wraz z Gazetą Krakowską organizuje plebiscyt Wielkie Odkrywanie Małopolski, w którym wszyscy razem wyłaniamy i promujemy to, co nasz region ma najlepszego do zaoferowania turystom.

Jednym słowem to – czym Małopolska może rozkochać w sobie turystów. Przez ostatnie dwa tygodnie zgłaszane były kandydatury w siedmiu kategoriach: miejsce niezwykłe, atrakcja turystyczna, wydarzenie, smacznie i z tradycją, w gościnie, chata z klimatem i – po raz pierwszy w tym roku – osobowość.

Kilka dni temu, aby zatwierdzić listę kandydatów, zebrała się plebiscytowa kapituła. W jej skład wchodzą m.in. marszałek województwa Marek Sowa, dyrektor departamentu turystyki, sportu i promocji Urzędu Marszałkowskiego Elżbieta Kantor, prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Leszek Zegzda, prezes Radia Kraków Marcin Pulit, dyrektor TVP Kraków Leszek Dziura i Tomasz Lachowicz, redaktor naczelny krakowskiego oddziału Polskapresse, wydawcy Gazety Krakowskiej.

Zaprezentowane zostały kandydatury, m.in.  Ośrodek Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej – jako atrakcja turystyczna, którą przez 12 m-cy swojego funkcjonowania po renowacji i otwarciu odwiedziło prawie 19000 turystów z kraju i zagranicy. Na liście znalazły się także, urokliwe gminy, szlaki turystyczne, pieczołowicie przygotowywane imprezy, interesujące muzea, festiwale, godne polecenia hotele, pensjonaty i restauracje.

Można głosować SMS-ami i na kuponach zamieszczonych w „Gazecie Krakowskiej”, do północy, 6 września. SMS-y należy wysłać pod numer 72355 o treści: WOM.33 . Koszt SMS-a to 2,46 zł z VAT, ale równocześnie otrzymuje się dostęp do bieżącego e-wydania „Gazety Krakowskiej”. Kupony drukowane są, także w tradycyjnym, papierowym wydaniu gazety, który należy: wyciąć, wypełnić i przesłać lub dostarczyć osobiście do redakcji: Gazeta Krakowska, al. Pokoju 3, 31-548 Kraków.

Zwycięzcy plebiscytu, oprócz zaszczytnego tytułu, otrzymają pamiątkowe tablice i dyplomy. Regulamin znajdziemy na www.gazetakrakowska.pl i krakow.naszemiasto.pl.

Zapraszamy i zachęcamy do głosowania w tym plebiscycie i promowania naszego regionu.

źródło: UM w Dąbrowie Tarnowskiej

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 23 lipca 2013 o 09:10
    nikt :
    i co ja mieszkaniec dąbrowy mam z tego że synagogę odwiedziło 19 tys. turystów??
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 9)
  2. 25 lipca 2013 o 08:29
    Kasia :
    ..kiedy synagoga stała w opłakanym stanie i straszyła,ludzie byli niezadowoleni i słusznie,ale teraz jest odrestałrowana,więc nie rozumiem niezadowolenia...
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -1 (w sumie : 5)
  3. 28 lipca 2013 o 07:59
    sabina :
    małopolska już rozkochała w sobie pejsatych hazarskich turystów religijnych , w centrum Dąbrowy Tarnowskiej brakuje jeszcze tylko rytualnej rzeźni przystosowanej do uboju religijnego. Tak nam dopomóż pośle Sztorc i wszyscy święci.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)
  4. 29 lipca 2013 o 21:57
    do Kasi :
    Cycero pisał: „Kto rozumu nie używa, ten go straci... To o czym wiedzieli już starożytni, potwierdzają badania naukowe. Tylko systematyczne stymulowanie aktywności umysłowej ochroni nas przed kłopotami z rozumem. Obecnie psychoterapeuci w terapiach otępienia stosują tzw. jogging mózgowy. bardzo ci polecam
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)