Szkoła nowych możliwości
Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO od września 2012 roku realizuje projekt na rzecz uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej w powiecie dąbrowskim pod nazwą „Szkoła nowych możliwości – akademia pasji i talentów”.
Stowarzyszenie wygrało kolejny konkurs dotacyjny, ogłoszony przez Fundację PZU, tym razem w ramach „Wzbogacania oferty edukacyjnej na terenach wiejskich i w małych miastach”. Z Fundacji PZU otrzymało 45 tys. zł. Głównym partnerem zadania jest Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie.
Po raz kolejny wniosek okazał się jednym z najlepszych w kraju. Na konkurs wpłynęły bowiem 123 wnioski, a wygrało jedynie 19. Przekazana kwota 45 tys. zł stanowi 90% wartości całego projektu. Pozostałe środki to wkład własny szkoły (finansowy i niefinansowy) otrzymany min. od przyjaciół szkoły i sponsorów.
Zadanie, które będzie realizowane do końca czerwca 2013 r., ma na uwadze wzbogacanie oferty edukacyjnej dla uczniów. Poszerzy ono inicjatywę w środowisku lokalnym, rozbudzi wśród uczniów ciekawość świata, pasji i aktywności życiowej. Umożliwi także opracowanie nowatorskich metod pracy z dziećmi, których rodziny posiadają niski dochód. Uczniowie w czterech grupach: „Praktycy”, „Terenowcy”, „Ciekawscy” i „Zamaskowani”, będą zdobywać wiedzę o otaczającym świecie.
Wszystkie zajęcia dla uczniów są bezpłatne, a w ramach projektu Stowarzyszenie ICH LEPSZE JUTRO zakupi do szkoły w Nieczajnie niezbędny sprzęt nagłaśniający, stroje do tańca regionalnego i współczesnego, pomoce dydaktyczne. W ramach realizacji zadania zostaną zorganizowane wyjazdy do kina w Dąbrowie Tarnowskiej, teatru w Tarnowie oraz planowana jest dwudniowa wycieczka do Warszawy.
Partnerami projektu są: Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Nieczajnie Górnej im. bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, Dąbrowski Dom Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej, Ochotnicza Straż Pożarna w Nieczajnie Górnej, Zespół Ludowy „Nieczajnianie” oraz Stowarzyszenie Kobiet Wsi Nieczajna.
opracowanie: Stowarzyszenie Ich Lepsze Jutro