Spotkanie Kultur na finał Dni Dąbrowy
2011 roku trwało wyjątkowo długo, zaczęło się 10 lipca od I Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego (Polacy, Białorusini).
W programie obchodów Dni Miasta była bardzo ciekawa i różnorodna oferta sportowa – Miejsko-Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował turnieje: pływacki, piłkarski i siatkówkę plażową (w tym ostatnim głównym trofeum był Puchar „Oknoplast”-u).
Kolejną odsłoną była „Dąbrowska Fiesta” z udziałem rycerzy, motocyklistów, wokalistek z DDK i muzycznego zespołu parafialnego „GPS” ze stolicy Powiśla (plac obok Gimnazjum nr 1 w Dąbrowie – 19 lipca).
Piątkowy wieczór 22 lipca będzie czasem rywalizacji drużyn siatkarskich. W zawodach planowanych na boisku „Orlik 2012 (w razie deszczu w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr1 w Dąbrowie Tarnowskiej) wezmą udział drużyny miejscowe, a gościnnie wystąpi reprezentacja „Sokoła” z ukraińskiego Żydaczowa – początek rywalizacji o godz.17.00.
Finał Dni Dąbrowy odbędzie się na parkingu C.H. „Dąbrowiak”, w niedzielne popołudnie i wieczorem na scenie plenerowej rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki ludowej, folkowej, etno, rocka. W programie IV SPOTKANIA KULTUR, imprezy masowej współorganizowanej przez DDK, Centrum Handlowe „Dąbrowiak” i Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej, pod patronatem honorowym Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, Stanisława Początka – Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej i Tadeusza Kwiatkowskiego – Starosty Dąbrowskiego, są koncerty w wykonaniu artystów polskich i zagranicznych. Rodzimy folklor („Otfinowianie”, „Nieczajnianie”) przeplatać się będzie z ukraińskimi tańcami i dumkami (młodzieżowy zespół z Żydaczowa), greckie rytmy folkowe w wykonaniu grupy „Mythos” przenikać się będą z egzotyczną kulturą Tybetu i Afryki („Ainu”, któremu towarzyszyć będą spektakularne pochodnie).Nie zabraknie tradycyjnie swojskiego supportu – rockowego grania „Suchego Chleba dla Konia” – pod egidą DDK. Ostatnie słowo artystyczne będzie należało do KORY, która z całej plejady ponad siedemdziesięciu hitów „Maanaamu” wybierze to, dla niej najważniejsze.
„Spotkanie Kultur” dopełni pokaz fajerwerków. Imprezy towarzyszące mogą również budzić spore zainteresowanie publiczności – Departament Funduszy Europejskich Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie w ramach „Małopolskiego Pikniku Europejskiego” przygotował zabawy i konkursy dla dzieci (m.in. plastyczny z wieloma atrakcyjnymi nagrodami, główne trofeum to rower!). Lokalna Grupa Działania „Prowent” z Mielca serwować będzie specjały dla smakoszów – na stoisku promocyjnym odbywać się będzie degustacja chleba wiejskiego ze smalcem, wspaniałości kulinarnych z zakładu przetwórczego Marii i Stanisława Traczów (laureatów prestiżowej tytułu „Smaku Małopolski”). Będzie można także podziwiać najciekawsze obrazy – plony międzynarodowego pleneru.
Przypomnijmy – wstęp na imprezę jest wolny, rozpoczyna się ona o godz.15.00.
źródło:
DDK