Dzisiaj:
Piątek, 10 stycznia 2025 roku
Agaton, Dobrosław, Jan, Nikanor, Paweł, Wilhelm

Dzień Otwarty ILO w Dąbrowie Tarnowskiej

25 kwietnia 2016 | komentarzy 6

Stało się już tradycją, że wiosną każdego roku I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej organizuje Dzień Otwarty. Zaprasza wtedy wszystkich chętnych do zapoznania się z ofertą edukacyjną.

Podwoje placówki stoją otworem dla uczniów, którzy rozważają podjęcie nauki w I LO. W tym dniu wszyscy mają również niepowtarzalną okazję zobaczyć szkołę od „wewnątrz”, poznać nauczycieli, pracownie i ich wyposażenie.

Z tej okazji zaplanowano szereg ciekawych występów, wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy przeznaczone dla gimnazjalistów, którzy przyszli tego dnia obejrzeć szkołę. Odwiedzający I LO uczniowie mogli zwiedzić budynek oraz ocenić, czy warto złożyć dokumenty do tej placówki. Nauczyciele oraz chętni uczniowie postarali się, aby każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie.

Dla interesujących się historią przygotowano scenkę humorystyczną dotyczącą bitwy pod Grunwaldem. Ci, którzy najbardziej zafascynowani są językami obcymi, mogli obejrzeć występ kabaretowy w języku niemieckim, a także wziąć udział w quizach z języków: angielskiego i rosyjskiego. Chętni sprawdzili swą wiedzę na temat lektur szkolnych uczestnicząc w kalamburach z języka polskiego, obejrzeli doświadczenia chemiczne, wysłuchali ciekawego wykładu naszego absolwenta Dawida Wnuka na temat komórek macierzystych. Zaprezentowano także najciekawsze okazy w pracowni biologicznej. Uczniowie mogli również wziąć udział w quizie matematycznym a także zajęciach w pracowni komputerowej, gdzie pracowali na platformie Kahoot. Dla tych, którzy interesują się sportem, przygotowano krótki trening fitness oraz tor przeszkód.

Dużą popularnością cieszyły się  pokazy jednostki 3059 Związku Strzeleckiego „Strzelec”, która zorganizowała pokaz wojskowej musztry. W Dniu Otwartym wzięli także czynny udział absolwenci I LO: Marek Mosio, Justyna Żurawska i Karol Mikos, którzy reprezentowali redakcję „Naszego Powiśla. pl”. Zachęcali oni młodych ludzi do współpracy. Gimnazjaliści mogli również wziąć udział w krótkim szkoleniu przygotowanym przez absolwentkę liceum Annę Owcę na temat pomocy przedmedycznej. Następnie chętni przetestowali swoją wiedzę w praktyce.

Wszyscy gimnazjaliści mogli liczyć na poczęstunek. Najlepszych uczestników quizów, konkursów nagrodzono drobnymi upominkami. Zwiedzający poznawali szkołę, pytali o szczegóły rekrutacji, interesowali się zapleczem, jakim I LO dysponuje.


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 25 kwietnia 2016 o 21:35
    tata :
    ładna ściema
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -3 (w sumie : 27)
  2. 2 maja 2016 o 22:44
    gimn :
    było fajnie wchodze w to
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +20 (w sumie : 34)
  3. 4 maja 2016 o 07:00
    Anonim :
    Fajna szkoła z tradycjami
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 15)
  4. 14 maja 2016 o 17:59
    Obiektywnie i na temat :
    Super miejsce jeśli chcesz sobie zmarnować życie :) a potem narzekanko na bezrobocie i brak perspektyw dla młodych
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: -5 (w sumie : 9)
  5. 14 maja 2016 o 23:57
    Anna Witowska :
    Obiektywnie i na temat: O jakim marnowaniu życia piszesz? Po co tak negatywnie podchodzisz do tej szkoły? Czy naprawdę chcesz żeby to, co dąbrowskie traciło swoją markę? Interesuje Cię wizja DT jako kupy kamieni, gdzie nic dobrego nie ma prawa istnieć? Ta szkoła to solidna średnia półka. Czy wszyscy dąbrowscy gminazjaliści to materiał na III Liceum w Tarnowie i potem studia medyczne? Wybitni są nieliczni - tak jest zazwyczaj i pewnie ich nie zatrzymamy, jeśli lepsza oferta jest w bardziej renomowanej (choć zwykle korkami wspomaganej) szkole. Jednak większość absolwentów naszych gimnazjów to stany tzw. średnie, czyli całkiem do rzeczy, ale niekoniecznie genialne. Jaki jest sens nauki w jakimś XXXVIII (wiem, nie ma takiego, to tylko przenośnia) liceum tarnowskim i codziennej jazdy zakorkowaną drogą krajową 73, gdy przyzwoita szkoła jest na miejscu? Ja jestem bardzo dumna z tego, że jestem absolwentką tego liceum i jestem gotowa wiele zrobić dla jego renomy. Taki czarny PR, żeby tylko dowalić, boli mnie. Uważam, że musimy w DT i w skali powiatu wypracować wspólną troskę o lokalność. To jest trudne, ale do zrobienia, tylko trzeba popatrzeć na lokalność jako coś naszego, cennego. I trzeba to robić wbrew swoim osobistym rozczarowaniom (kto ich nie ma?), bo nasze miejsce to coś więcej niż my sami. Wszyscy stąd nie uciekniemy, a wielu z nas chce tutaj prowadzić satysfakcjonujące życie. Więc nie ma wyjścia i o lokalność trzeba zadbać. To liceum jest ważną cześcią tej lokalności. A co do marnowania życia, to szanse na jego zmarnowanie ma każdy, niezależnie od wykształcenia i prestiżu ukończonych szkół.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 11)
  6. 15 maja 2016 o 15:43
    ja :
    Pani Ania ma rację, dbajmy o to, co nasze, lokalne, nie zachłystujmy się "wielkim" Tarnowem,a jak ktoś sam nie potrafi o siebie zawalczyć, to żadna szkoła, choćby nie wiem jak renomowana, nie zagwarantuje mu życiowego sukcesu.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +5 (w sumie : 7)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)