Dzisiaj:
Sobota, 23 listopada 2024 roku
Adela, Erast, Felicyta, Klemens, Klementyn, Orestes, Przedwoj

„Muzyka Zaklęta w Drewnie”

30 sierpnia 2011 | Brak komentarzy

28 sierpnia o godz. 18:00 w Dąbrowie Tarnowskiej, odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie cyklu pn. „Muzyka Zaklęta w Drewnie”.

Już od 5 lat Małopolska Organizacja Turystyczna przygotowuje koncerty na Szlaku Architektury Drewnianej pn. „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. W tym roku, dzięki wsparciu finansowemu Województwa Małopolskiego, tych wyjątkowych wydarzeń muzycznych było aż 14!

Na uroczyste zakończenie cyklu koncertów w roku 2011 Małopolska Organizacja Turystyczna przygotowała wydarzenie wyjątkowe. W kościele pw. Wszystkich Świętych w Dąbrowie Tarnowskiej wystąpiła Krakowska Opera Kameralna, prezentując DIESCHULDIGKEIT DES ERSTEN GEBOTS  (Powinność pierwszego przykazania) Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zgromadzeni na długo zapamiętają finałowy koncert, który zamykając cykl w roku 2011, jednocześnie zapowiada jeszcze wspanialsze wydarzenia w roku 2012!

Cykl koncertów pn. „Muzyka Zaklęta w Drewnie” odbywał się w każdą niedzielę, od 12 czerwca do 28 sierpnia. Zgromadzeni mogli przysłuchiwać się różnym propozycjom muzycznym. Tego lata program był wyjątkowo urozmaicony – oprócz muzyki dawnej i dźwięku zabytkowych instrumentów można było posłuchać także współczesnych brzmień, np. jazzu w wykonaniu znakomitego Jarka Śmietany i jego muzyków. Wszystkie koncerty odbywały się w malowniczych, drewnianych obiektach rozsianych po całej Małopolsce. Przybywający na koncerty mogli nie tylko wysłuchać pięknej muzyki na najwyższym poziomie, ale również zapoznać się z bogatym dziedzictwem kulturowym regionu. A zainteresowanych koncertami na Szlaku jest z roku na rok coraz więcej! Na koncerty przybywają turyści i melomani z innych województw, co sprawia, że cykl „Muzyki Zaklętej w Drewnie” zaczyna osiągać wymiar ponadregionalny! Nic w tym dziwnego, ponieważ występują wybitni artyści – znakomici muzycy, a zarazem ciepli i życzliwi ludzie. To dzięki nich atmosfera staje się wyjątkowa. Kameralne wnętrza zabytkowych świątyń budują niepowtarzalny nastrój i pozwalają na stworzenie wyjątkowej relacji między artystami a publicznością, a urok drewnianych zabytków często wywołuje zadumę nad otaczającym nas światem.

 

Źródło:

Małopolska Organizacja Turystyczna – Kraków

 


Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)