Grant Profilaktyczny z Warsztatami Fotograficznymi
Stowarzyszenie Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego rozpoczyna realizację projektu profilaktycznego „Przeciwdziałamy uzależnieniom i patologiom społecznym wśród dzieci i młodzieży w Dąbrowie Tarnowskiej”, na który złożą się:
zajęcia dydaktyczne z udziałem policji, pedagogów, warsztaty fotograficzne i dwudniowa wycieczka krajoznawcza do Ochotnicy Górnej i Szczawnicy, której celem jest uwrażliwienie na piękno górskiego krajobrazu Małopolski, doskonalenie umiejętności fotografowania oraz integracja środowisk młodzieżowych Dąbrowy Tarnowskiej.
Kontynuacją integracji będą Andrzejki i Mikołajki w „Centrum Osiedlowym” przy ul. Spadowej.
Partnerami STKPD w realizacji projektu są: Dąbrowski Dom Kultury i Spółdzielnia Mieszkaniowa w Dąbrowie Tarnowskiej. Obecnie rozpoczął się nabór do grupy objętej działaniami w ramach projektu. Trwają zapisy chętnych na wycieczkę, która odbędzie się w dniach 22-23 sierpnia (można zrobić to telefonując pod nr SM w Dąbrowie – 14-655-9363, decyduje kolejność zgłoszeń, limit miejsc – 50). Program wycieczki jest dość atrakcyjny. Złożą się nań: spacer ścieżką historyczną w Ochotnicy Górnej, spacer rowerowy na Słowację (malowniczo położona wzdłuż spływu Dunajcem trasa unijna Szczawnica – Czerwony Klasztor), wyjazd kolejką krzesełkową na Palenicę w Szczawnicy, ognisko integracyjne w Ochotnicy. Koszt – zaledwie 15zł, gdyż 90% dofinansowania pochodzi z projektu profilaktycznego. Organizatorzy zapewniają nocleg w pensjonacie i wyżywienie.
Warsztaty fotograficzne będzie prowadził przez trzy miesiące Marcin Głuszek – ceniony w regionie artysta – fotograf, szef Towarzystwa Fotograficznego „POZYTYWni” w Żabnie. Spotkania dydaktyczne w „Centrum Osiedlowym” w godzinach południowych dotyczyć będą następujących tematów: „Umiem powiedzieć – NIE. Jestem asertywny, radzę sobie ze złymi emocjami” (20.07 – Klara Wąż), „Alkohol, nikotyna, narkotyki – niebezpieczne uzależnienia” (21.07 – Klara Wąż i Anna Fido), „Jak radzić sobie z przemocą, gdzie szukać pomocy w sytuacjach trusnych?” (22.07 – funkcjonariusz KP Policji Witold Łopata). Koordynatorami projektu są pedagodzy z wieloletnim doświadczeniem: Anna Fido i Paweł Chojnowski.
źródło:
DDK