Dzisiaj:
Sobota, 23 listopada 2024 roku
Adela, Erast, Felicyta, Klemens, Klementyn, Orestes, Przedwoj

OCENA JAKOŚCI WODY ZA II PÓŁROCZE 2018 R.

9 stycznia 2019 | komentarzy 6

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny (PPIS) w Dąbrowie Tarnowskiej dokonał okresowej oceny jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, na terenie miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska w II półroczu 2018 r.

PPIS po zapoznaniu się ze sprawozdaniami z badań próbek wody pobranych w ramach kontroli wewnętrznej Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w ramach prowadzonego przez PPIS w Dąbrowie Tarnowskiej nadzoru sanitarnego nad jakością wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, dostarczanej mieszkańcom miasta i gminy Dąbrowa Tarnowska w drugim półroczu 2018 r. stwierdza przydatność wody do spożycia przez ludzi.

Ocena okresowa jakości wody w II półroczu 2018 r.

UM w DT

 


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Internautów. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Jeżeli którykolwiek z komentarzy łamie regulamin - zawiadom nas o tym (elstertv@gmail.com).

Komentarze

  1. 9 stycznia 2019 o 22:56
    Mariolka :
    Taka ocene mieszkancy powinni poznac w 2 polroczu 2018 terazto wiadomosc archiwalna czekamy na biezace informacje o jakosci wody a nie archiwalne
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +11 (w sumie : 13)
  2. 10 stycznia 2019 o 21:41
    Edek :
    A może ktoś by zbadał jakość rur którymi ta woda zdatna do spożycia przepływa, bo podobno są to rury azbestowe, a sam wodociąg ma już lata świetności za sobą. Może najwyższy czas aby instytucje odpowiedzialne za wodociągi zajęły się tematem, bo przecież jest on podstawowy i zasadniczy dla zdrowia ludności. Skoro azbest jest szkodliwy, to czy jeżeli rury są azbestowo - cementowe, to czy tutaj nie jest szkodliwy? Poza tym może i woda nadaje się do spożycia, ale może też należałoby poinformować ludzi w jakich granicach norm jest badana woda, jakich pierwiastków jest w niej więcej, a jakich mniej, po prostu jaką ma jakość, a nie upubliczniać jakieś ogólne pismo z którego wiemy tylko, że wodę można pić. Jedno jest pewne, ta woda zarówno po jak i bez przegotowania nie ma dobrego smaku, a dziś dąży się przecież do takiej jakości wody, żeby można ją było spożywać bez przegotowania.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +9 (w sumie : 9)
  3. 11 stycznia 2019 o 18:27
    Zaniepokojony :
    Woda w dabrowie zawsze byla warunkowo dopuszczana do uzytku przeciez rury azbestowe nie zostaly wymienione wlasciwie to rpwik nic nie zmienilo w instalacji wodociagowej dlatego tym bardziej dziwne ze teraz jest tak idealnie
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +7 (w sumie : 7)
  4. 12 stycznia 2019 o 16:07
    morfeusz :
    proponuje pobrać próbki wody na hydrantach na końcówkach sieci wodnej ... wodociągi mają obowiązek dokonywać cyklicznych upustów w celu przeczyszczenia sieci a tego nie robią albo wykonują dopiero po interwencji mieszkańców kiedy z kranów leci szambo... osobiście podpięty jestem na końcówce sieci i z kranu często leci mi coś co czystą wodą nie jest mimo dwóch filtrów na wejściu do domu ... czasem mam ochotę taki ściek co z kranu płynie zawieść do wodociągów i kazać im to wypić skoro twierdzą, że doskonałą jakościowo wodę dają....
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +1 (w sumie : 1)
  5. 12 stycznia 2019 o 20:21
    życzliwy :
    Odnosząc się do przedmówców to nie macie do końca racji. Jak wykazały badania rury azbesto cementowe AC nie szkodzą jakości wody. Związki rakotwórcze się do niej nie przedostają. Azbest jest jedynie szkodliwy w wersji napowietrznej a zwłaszcza jego pył. Rury AC są znacznie mniej szkodliwe i zagrażające jakości jak rury stalowe czy też rury żeliwne w których dochodzi do korozji. Niestety tych rur Ac stalowych i żeliwnych jest sporo w DT. Jest to przykre że nikt nie dba o wymiany. Przecież jest tyle możliwości bezwykopowych lub renowacji wodociągów. Wracając do tematu podstawą jest znajomość własnej sieci . Czy RPWIK przedstawia ile procent rur jest z jakich materiałów? Jakie zakresy średnic są w ziemi. Wszystko to ma związek z jakością. Jak wiemy aby rury nie zarastały wymagany jest min przepływ w rurociągu. Nie wiadomo czy niektóre nie są za duże albo niektóre za małe ( napewno więszość rurociągów nie spełnia wymagań ppoż ze względu na małe przekroje . ) Jakość to również dbałość o siec i armaturę. Kiedy ostatnio ktoś z wodociągów przepłukiwał hydrant i go konserwował. Zgodnie z przepisami takie czynności powinny być przeprowadzane raz na rok . czy tak jest? Jest wiele do zrobienia . Po pierwsze płukanie sieci i hydrantów po drugie ochrona ppoż zgodnie z przepisami po 3 wymiana starych rur i mówienie o jakości .
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)
  6. 15 stycznia 2019 o 07:13
    forumowicz :
    Nasza woda nadaje sie do mycia i splukiwania w muszli klozetowej, a picia jej wole unikac. Kupuje wode mineralna.
    VA:F [1.9.20_1166]
    Ocena: +2 (w sumie : 2)

Skomentuj (komentując akceptujesz regulamin)