Prof. Kotela odznaczony Medalem Gloria Medicinae
Z przyjemnością informujemy, że Pan prof. Ireneusz Kotela, Kierownik Kliniki Ortopedii i Traumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Polskiego Towarzystwa Lekarskiego – Medalem Gloria Medicinae.
Uroczystość dekoracji Medalem Gloria Medicinae odbyła się 6 października br. na Zamku Królewskim w Warszawie.
Przyznanie przez Kapitułę Medalu „Gloria Medicinae” to wielki honor i zaszczyt, ale także kolejne po odebraniu nominacji profesorskiej od Prezydenta RP Andrzeja Dudy, ukoronowanie drogi naukowej.
Gratulacje i życzenia dla Pana Prof. zw. dr hab. n. med. Ireneusza Koteli przesłał Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski.
Serdecznie gratulujemy!
Medal „Gloria Medicinae”, najwyższe odznaczenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Za ofiarną służbę ludziom, za najwyższy szacunek dla zdrowia i życia ludzkiego, za sumienne i godne wykonywanie sztuki leczenia, za podtrzymywanie honoru i szlachetnych tradycji stanu lekarskiego, za tworzenie nieprzemijających wartości dla dobra Polskiego Towarzystwa Lekarskiego Kapituła Medalu „Gloria Medicinae” przyznaje to najwyższe odznaczenie.
Prof. zw. dr hab. n.med. Ireneusz Kotela specjalista w dziedzinie ortopedii i traumatologii. Jest mieszkańcem Szczucina, przeszedł drogę od ordynatora oddziału ortopedii w Dąbrowie Tarnowskiej, przez ordynatora Oddziału Ortopedii w Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie, aż po kierownictwo Kliniki Ortopedii i Traumatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSW w Warszawie, które objął w 2010 roku. Naukowo związany jest z Uniwersytetem Jana Kochanowskiego w Kielcach, w którym kieruje Instytutem Fizjoterapii.
Prof. zw. dr hab.n.med. Ireneusz Kotela wspólnie z nieżyjącym już ks. abp Zygmuntem Zimowskim założył Fundację Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego, która organizuje w Dąbrowie Tarnowskiej prestiżową konferencję naukową Dąbrowskie Spotkania Kliniczne, w której największe autorytety w dziedzinie nauk medycznych kształcą lekarzy z Powiśla Dąbrowskiego.
fot. Fundacja Troska i Wiedza Powiśla Dąbrowskiego